Маған жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім мектептің жүрегі!
Республикалық апталық газеті

Әңгіме оқимын. Сөз. Түлкі мен құмыра


27 сентября 2019, 15:51 | 554 просмотра



Сабақтың тақырыбы

Әңгіме оқимын. Сөз. Түлкі мен құмыра.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.2 оқудың түрлерін ( мәнерлеп, буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу) қолдану.

1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жәй сөйлеммен білдіру

(ұнайды, ұнамайды),түсініп өз ойымен әңгімелеу. Сұраққа  жауап беру.

1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз) ажырату

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Бейнежазба, тыңдалым.

Тілдік құзыреттілік

Сөз.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 

Топқа бөліну

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанайық достарым,

Арайлап атқан күнге.

 

 Үш түрлі (қызыл, сары, жасыл) смайликтер арқылы үш топқа бөлінеді, сабақ соңында стикердің артына атын жазып «Жетістік сатысы» жапсырады

 

Көтеріңкі көңіл күй

 

 

смайлик

Өткен материалдарды қайталау

Еске түсіру: Шие тергенде

 

 

Тыңдалым

Ай мектеп  «Түлкі мен құмыра»

1.      Түсінгендерін топта талқылайды.

2.      Әр топ бір біріне сұрақ қояды.

компьютер

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

Топта жұмыс

 

 

 

 

Жұптық   жұмыс

 

Қызықты тапсырма

 

1-жаттығу

1 топ  Мәтінді мәнерлеп оқы. Түлкі мен құмыра.

2 топ Мәтінде не туралы айтылған? Мәтін кейіпкерлері?

3 топ  Ертегі мазмұнын әңгімелей аласыңдар ма?

2-жаттығу

Сөйлемдерді көшіріп жазу

3-жаттығу

1 топ сүт, ...

2 топ бал, ...

3 топ тал, ...

сөздерінің  бір дыбысын өзгертіп, бірнеше сөз жаз

Топтан бір оқушы жазған сөздерді оқиды.

Сүт, бал, тал  дыбыстық талдау

 

4-жаттығу

Жаңылтпашты дұрыстап аяқтап оқу, жазу.

Дән-дәулет,

Дәулет-дән.

****** сәулет.

Сәулет*****.

Ән, сән, үй

оқулықпен жұмыс

 

 

 

дәптермен жұмыс

 

үлестірмелі қима-  қағаз

Сергіту сәті

 

1,2,3 ал қане ұш.

4,5,6,7 мынау ауыл шеті,

8,9,10 қайта орнына қон.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы

Тақтамен жұмыс

Суреттер сөйлейді(слайд)

 

 

Сюжетті сурет

 

 

Сабақтың соңы

 

Рефлексия

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі  бойынша сабаққа, мұғалімге кері байланысты ауызша айтады.

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

«Жетістік сатысы» қолындағы стикерге атын жазып  жапсырады

 

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Қорытынды бағамдау

K  Оқыту мен үйренудің қайсысы сәтті болды? 

·         Тыңдалым. Ертегіні.

·         Оқылым. Мәтінді, берілген тапсырманы оқыды.

·         Айтылым.  Ертегіні түсініп, баяндауы.

·         Жазылым. Берілген жаттығуды жазды.

K  Оқыту мен үйренудің қайсысы толықтырылуы керек?

·         Фонетикалық  талдау

 

K  Келесі сабағымда ескеретіндей сынып пен жеке оқушы жайында қандай мәлімет алдым?

·         Өзіне сенімділікті, топпен жұмысты жандандыру.

 

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Алматы облысы, Ақсу ауданы, Жансүгіров ауылы

«Ж.Сыдықов атындағы орта мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі Садақбаева Гульнар Танатаровна

Автор:
Бастауыш сынып мұғалімі Садақбаева Гульнар Танатаровна