25 декабря 2010, 07:52 | 3 731 просмотр
Сабақтың мақсаты:
а) Білімділік: Оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін қорытындылау, саралап, бағалау
б) дамытушылық: өз бетімен шешім қабылдауға, өзіндік ойын қорытындылай білуге дағдыландыру
в) тәрбиелік: сыныпты ойлау және біреу-
мен бірлесіп жұмыс істеу әректтерін қалыптастыру
Сабақ әдісі: Сұрақ –жауап, проблемалық, интерактивті әдіс
Көрнекілігі: Деңгейлік тапсырмалар, жазылған карточкалар, суреттер, кесте, планшеттер
Сабақ барысы: Ұйымдастыру
Сыныпты 2 топпен таныстыру
1/ Синустар тобы
2/ Косинустар тобы
Бағалаушы скипер: Сынып оқушысы
Сынып ұраны: Ақылдассаң шешерсің ,
Ақылдаспасаң кем түсерсің
Синустар тобы ұраны : Білімдіге дүние жарық,
Білімсіздің күні қаріп
Косинустар тобы ұраны: Тіліңмен жүгірме,
Біліміңмен жүгір
Кезеңдермен таныстыру:
І. Жарнамалау кезеңі
ІІ. Индукция кезеңі
ІІІ. Деконструкция кезеңі
IV. Реконструкция кезеңі
V. Социализация кезеңі
VI. Рефлексия кезең
І.Жарнамалау кезеңі
Әр топ өз жұмысын, өз есебін сурет - схема арқылы жарнамалап ойын ортаға салады.
1/ Тригонометрияның шығу тарихы
2/ Функциялардың таңбалары
3/ Функцияның мәндер облысы
4/ Функцияның графигі
5/ Тақ және жұп функциялар
ІІ. Индукция кезеңі
Ойын жинақтау, пәнге қызығушылығын тереңдету барысында деңгейлік тапсырмалармен, карточкалар беріледі.
А. 1-sin2 б 1 – cos 2 б
B. sin б=4/5 /2< б < cos б = 3/5 /2< б <
C. cos 2 б – cos 2 б. cos 2 б+ sin2 б
ІІІ. Деконструкция кезеңі
Тригонометриялық формулалармен жұмыс
№501 Оқулықпен жұмыс
1. Cos 103 cos 13 +sin103 sin 13 Сos 15 cos 30 – sin 30
2. Келесі үштіктердің қайсысы тік бұрышты үшбұрыш қабырғалары бола алады.
20; 30; 50 13; 5; 12
IV. Реконструкция кезеңі
Әр топ мүшелерінің пайымдауы бойынша математикалық сөздік қорын жинақтап тақырыпты талдап түсіндіру, мәнісін ұғып айта білу, қолданысқа келтіру
Тік бұрышты үшбұрыш sin б cos б tg б
A BBC A C SinA = CosA = tgA=
SinB = CosB = tgB =
BC= AC= AB=
V. Социализация кезеңі
Топта жұмыс әрекетін қалыптастыру. Оқушылардың өз ойын басқалармен бірлесе беру арқылы бірін бірі толықтыру.
520, 680 , 705, 415, 908 қай ширектерде орналасқан
VI. Рефлексия кезең
Скипер бағалайды.
Қорытындылау