3 февраля 2023, 07:08 | 789 просмотров
Пәні |
Дүниетану |
Сыныбы |
3 |
Мұғалім |
Уйсимбекова Акмарал Кенесовна |
Бөлімі |
Сәулет өнері |
Сабақтың тақырыбы |
Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар? |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.2 қала мен ауыл арасындағы байланысты зерттеу, мысалдар келтіру. |
Сабақ мақсаты |
Қала мен ауылдың байланысын зерттей отырып анықтайды және мысалдар келтіреді. |
Сабақтың кезеңдері (уақыты) |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (8 мин) 3мин
5мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығулары жасалады.
Миға шабуыл «Шешуін тап» әдісі Тапсырма: берілген сандар арқылы құпия сөзді табамыз
- Сонымен бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы неге байланысты екен? Сабағымыздың тақырыбы:Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар? Мақсаты: Қала мен ауылдың байланысын зерттей отырып анықтаймыз және мысалдар келтіреміз |
Жасырын сөзді табады
Қала мен ауылға |
Ауызша мадақтау |
Тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (30мин)
5 мин
7 мин
8 мин
10мин
|
Ұжымдық жұмыс
Ведио ролик «Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар?» Қалада және ауылда өндірілген тауарлар мен қызметтердің айырмашылығы барма? Оларды кім өндіреді немесе қамтамасыз етеді?
Жұптық жұмыс «Еркін әңгіме» әдісі Тапсырма: Берілген суреттер бойынша қала мен ауылдың айырмашылығын анықтайды. Дескриптор -Қаламен ауылға тән белгілерді жазады. -Қаламен ауылдың айырмашылығын анықтайды. -Нысандарды анықтайды, дәлелдер келтіреді.
ЕБҚ тапсырмасы «Сәйкестендіру»
Топтық жұмыс Әдіс «Тұжырымдамалық карта» 1-топ ҚАЛА Тапсырма қаладағы шаруашылық түрлерін анықтау Дескриптор
-Қаланың қызмет түрлерін анықтайды. -Қаладан ауылға жіберілетін өнімдерді анықтап, мысал келтіреді. -Ой тұжырымдайды.
2-топ АУЫЛ Тапсырма ауылдағы шаруашылық түрлерін анықтау Дескриптор -Ауыл шарушылық түрлерін анықтайды. -Ауылдан қалаға жіберілетін өнім түрлерін көрсетеді, мысалдар келтіреді. -Ой тұжырымдайды
ЕБҚ тапсырмасы
ТапсырмаБерілген өнімдердің суреттеріне қарап ортақ есімді табады.
Жеке жұмыс(ФС) «Айтарым бар әдісі» Тапсырма Өз ауылыңның немесе қалаңның көркейуіне қандай үлес қосар едің. Соған мысалдар келтіріп шағын мәтін жазу.
Дескирптор -Өз тұрғылықты жерінің көркейуіне қосатын үлесін жазады. -мысалдар келтіреді. -ойын жүйелі, еркін жеткізеді.
ЕБҚ тапсырмасы Семантикалық карта
|
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар қаламен ауылдың айырмашықтарын тауып айтады
ЕБҚ оқушы қала мен ауыл сөзіне суреттердің қайсысы тиісті екенін тауып сәйкестендіреді.
Дескриптор бойынша тапсырма орындайды
ЕБҚ оқушы суреттерге қарап ортақ есімді табады.
Оқушылар өз ойлары бойынша шағын мәтін жазады.
ЕБҚ оқушы Қала мен ауылға тиістісін +,- таңбалары арқылы белгілейді.
|
Ауызша мадақтау
ҚБ: дескриптор бойынша бағалау
Ауызша мадақтау
ҚБдескриптор бойынша бағалау
Ауызша мадақтау
ҚБ дескрптор бойынша бағалау
|
https://egemen.kz/article/204061-zhasampaz-qala
https://orda.kz/gosprogramma-auyl-el-besigi-na-grani-nevypolnenija-deputat/
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (7мин) 2мин
5 мин |
Үй тапсырмасы: «Зерттейміз» әдісі Тапсырма: «Ауылдың қаласыз, қаланың ауылсыз өмірі жоқ» ақпарат жинақтау
|
Тақырып бойынша өз бетінше ақпараттар жинақтайды |
|
Ғаламтор |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» кері байланыс парағы таратылады.
|
Оқушылар өз пікірлерін білдіріп жетістік баспалдағына іледі. |
|
Үлестірмелі қағаздар |