3 февраля 2023, 07:10 | 742 просмотра
Мектеп |
Алматы облысы, Ұйғыр ауданы, «Сұңқар орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||
Пәні |
Дүниетану |
|||||||||||||||||||||
Бөлім |
Тағам мен сусын |
|||||||||||||||||||||
Педагогтің аты –жөні |
Cавутова Гульназ Елакаевна |
|||||||||||||||||||||
Сыныбы |
1 сынып |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі адамдардың өмірі қандай өзгерді? |
|||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.3.1.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелеу |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі адамдардың өмірін көрнекі материалдарды қолдана отырып әңгімелейді |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы Сабақ кезеңі |
||||||||||||||||||||||
уақыты |
Педагогтің іс -әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Бейнекөрсетілім: «Алғашқы адамдардың еңбек құралдары» -Алғаш адамдар азықты қандай күйде пайдаланды? -Ненің арқасында піскен етті жеп көрді. -Олар нені өшірмеуге тырысты? деген сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын. Сабақтың тақырыбы: Ежелгі адамдар қандай болған? Сыныпты стикерлер арқылы топқа бөлемін. |
Оқушылар бейнекөрсетілімді мұқият көреді.
Оқушылар жетекші сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар стикерде салынған суреттер арқылы «Найзағай» және «От» топтарына бөлінеді |
Мадақтау |
Қосымша №1 Бейнекөрсетілім:
«Найзағай» мен «От» суреті бейнеленген стикер |
||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
10 мин
5мин
10 мин
10 мин |
Ежелгі адамдардың өмірін көрнекі материалдарды қолдана отырып әңгімелейді деген мақсатты жүзеге асыру үшін оқушыларға топтық тапсырма беремін.
( аңшылық, терімшілік, балықшылық)
ЕББҚ тапсырмасы:
-Суретте адамдар не істеп жатыр? -Балықшылық кәсібі осы күнде барма?
2- топ
№ 4 қосымшадағы суреттерге қарап ежелгі адамдардың отты пайдалану жолдарын анықтап, кластерге жазады
(жылу, жарық, жабайы аңдардан қорғану, сазбалшықтан ыдыс жасау, тамақ пісіру) -Қазіргі кезде отты тұтату үшін не пайдаланамыз?
Сергіту сәті: «Маша мен аю; Үңгірдегі аю» мультфильмінен үзінді.
2 -тапсырма Жұппен жұмыс «Сөйлемді толықтыр» әдісі 1. Тамақты ..... пісіріп жеуді үйренді. 2. Жүйрік аңдарды аулау үшін ……. пен .... ойлап тапты. 3. Адамдар ……. ыдыс жасауды үйренді. 4. Мұздықтардың орнына … мен .... пайда болды, Керекті сөздер: отқа, өзендер, садақ,көлдер, оқтарды, сазбалшықтан. Дескриптор:
3 –тапсырма. Жеке жұмыс
Дескриптор: 1. Қазіргі адамдар пайдаланатын заттарды анықтап сәйкестендіреді;
|
Топпен жұмыс: Оқушылар берілген суретке қарап отырып кластерге азық табу жолдарын анықтап жазады
Оқушы ермексаздан ежелгі еңбек құралының біреуін жасап көрсетеді Оқушылар қазіргі өмірмен байланыстырып айтады
Оқушылар берілген суретке қарап отырып отты пайдалану жолдарын анықтайды және жазады
Оқушылар қазіргі кездегі отты тұтатуға пайдаланатын заттарды атайды
Балалар мультфильмнен үзінді көреді
Жұптық жұмыс барысында берілген сөйлемдерді толықтырып жазады
жасайды
Жеке жұмыста берілген үлестірме материалдағы тапсырманы сәйкестендіреді
Берілген тапсырмаларды түсініп орындайды.
|
Топтар бірін бірі ауызша бағалайды
Мадақтау
Мұғалім тарапынан мадақтау
Жарайсың!
Жұптар бірін бірі бағалайды
Жарайсың!
Жарайсың!
Мадақтау |
Қосымша №2
http://www.daildeli.cz/ilustrace/
Қосымша №3
2.http://static.ernur.kz/article/5da946b0cdf36.jpg
Қосымша № 4 суреттер көрсетіледі https://cf.ppt-online.org/files/slide/d/DGulzErB6WgMLIXSUV95aJmwYKOkcA8yC3djFe/slide-2.jpg
Қосымша №5 https://ok.ru/video/24700979802
Қосымша № 6 Үлестірме тапсырмалар
Қосымша № Үлестірме тапсырмалар 1/https://www.zharar.com/uploads/posts/2020-01/1579446065_img15-1.jpg
|
||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Смайлкке қарап өздерінің түсінгенін айтады |
|
https://sun9-70.userapi.com/impg/TcdwCwc4_9gFd6CIxbG2BacmvGoLXhIP_Vj0hA/48-qpDH5Fa8.jpg?size=604x453&quality=96&sign=1847ad1a1cbc28dff5c349a84ebbbf2c&type=album |
|||||||||||||||||||