15 февраля 2023, 02:44 | 981 просмотр
Бөлімі |
Заттар және олардың қасиеттері.Су |
Педагогтің аты-жөні: |
Байхан Еркеш |
Сыныбы: |
3 |
Сабақтың тақырыбы: |
Суды қалай тазартады? |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.3.3.4 суды тазартудың түрлі тәсілдерін ұсыну; 3.3.3.6 судың тіршілік үшін маңыздылығын түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: |
Суды тазартудың түрлі тәсілдерін ұсынады; Судың тіршілік үшін маңыздылығын түсінеді |
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Түсіну, қолдану,талдау |
Бағалау критерийлері: |
Суды тазартудың тәсілдерін ұсынады; Судың маңыздылығын түсінеді |
|
|
Сабақтың кезеңі/Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
Сабақтың басы 4мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сыныптағы психологиялық ахуалды қалыптастыру. Тыныштық сәті Оқушылар көздерін жұмып судың сылдырын естиді |
Оқушылар аудиотыңдалымды тыңдайды |
|
https://youtu.be/QWsSCy9hhw4 |
||||||||||
5 мин |
Мағынаны ашу ҰЖ: «Суреттер сөйлейді» әдісі Таза су лай су Тапсырма: -Суретте не бейнеленген? -Бұл суқоймасының жағасында не бар? -Адамдар бұл суқоймалардың суын пайдалана ма? -Суқоймалардың суын ішуге бола ма? Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру |
Оқушылар өз ойларын айтып, жауап береді |
Ауызша бағалау |
https://images.app.goo.gl/8Vv95w16GagCx2tL8 https://images.app.goo.gl/6XJg4C5GgbAjMjss7
|
||||||||||
5 мин |
«Рөлдік ойын»әдісі Эврика мен Негештің рөлінде екі оқушы шығып, оқулықтағы диалог бойынша сахналайды. Мақсат: алдыңғы білімдеріне сүйеніп, судың ластану көздерін атау.
|
Екі оқушы диалог бойынша сахналайды |
Ауызша мадақтау |
Жаратылыстану оқулығы 3 сынып 72-73 бет |
||||||||||
7 мин |
ҰЖ. Кинометафра әдісі «Суды табиғи жолмен қалай тазартуға болады?»атты шағын видеоролик көрсету Дескриптор: -Суды табиғи жолмен қалай тазартуға болатынын түсінеді. |
Оқушылар видеороликті көріп, өз ойларын айтып, талқылайды |
Дискриптор бойынша бағалау |
https://m.vk.com/video-154350794_456239070?list=0658f34a69f60b4321&from=wall-154350794_2088
|
||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жаңа білімді игеру ТЖ: «Тәжірибе жасау» әдісі Оқушылар шағын топтарға бөлінеді. Барлық топқа қажетті құралдар алдын-ала дайындалады. (су құйылған мөлдір ыдыс, ұсақ заттар, қағазқыстырғыш,магнит, қасық,сүзгі) Тапсырма: Мөлдір ыдысқа су құйыңдар. Ішіне ұсақ заттар салыңдар. Суды осы заттардан қалай тазартуға болады? Барлық топ зерттеу жұмысын жасайды Зерттеу жоспары: 1. Су бетіндегі қоқыстарды қасықпен ал. 2. Суға магнит сал. Не болды? 3. Басқа денелер неліктен тартылмады? 4. Қоқыстары бар суды сүзгімен сүзіп көр. Сүзгі тесіктерінен қандай заттар өтпей қалғанын анықта. Дескриптор: -Суды түрлі әдістермен тазалап көреді; -Сүзгімен суды тазалап үйренеді; ЕБҚ оқушыға тапсырма: Суды ішіп көр,қандай әсер алдың? Функционалдықсауаттылықбойынша «Шешімді іздеу» әдісі Тапсырма:Ата – анаңмен демалыс орнына келдіңдер. Су таусылып қалды. Өзен, көл суын қалай пайдаланасыңдар? Дескриптор: Көл суын сүзгіден өткізіп тазалап алатынын айтады ЕБҚ оқушыға тапсырма: Өзің тұратын жердің өзен-көлдерін ата? ДО тапсырма: 1. Көктемдесуқоймалардыңсуы неліктен көбейеді?
|
Берілген тапсырма бойынша түрлі әдістермен суды тазартады, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды
Суды ішіп көріп, әсерін айтады
Өзен-көлдерді атайды |
Дескриптор бойынша бағадау
Жарайсың, талпын!
Мадақтау |
Су құйылған мөлдір ыдыс, ұсақ заттар, магнит, қасық,сүзгі
Су |
||||||||||
9 мин |
Жеке тапсырма: «Дұрыс-бұрыс» әдісі
Дескриптор: -Тапсырманың дұрыс бұрыстығын анықтайды. Есте сақта! Суды ішуге не тамақ әзірлеуге пайдалану алдында тазарту қажет. Ол үшін сүзгіні қолдануға болады ЕБҚ оқушыға тапсырма:Тапсырма: Неліктен суды үнемдеу керек?
|
Берілген пікірдің дұрыс бұрыстығын анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор бойынша бағалау
Ауызша мадақтау
|
https://kk.olma.store/%D3%A9%D0%BD%D1%96%D0%BC/%D1%81%D1%83-%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%82%D2%9B%D1%8B%D1%88-%D1%81%D2%AF%D0%B7%D0%B3%D1%96-dlja-ochistki-vody-rumynija/ |
||||||||||
Сабақ соңы |
Үй тапсырмасы:жұмыс дәптеріндегі 55-бет,2тапсырма |
Оқушылар үй жұмысын күнделіктеріне жазады |
|
|
||||||||||
5 мин |
Рефлексия. «3Қ» әдісі Қызық.................................................... Қиын.................................................... Құнды.................................................. |
Оқушылар сабақты түсінгендерін қорытындылайды
|
Ауызша қолдау |
|