15 февраля 2023, 02:52 | 985 просмотров
Мухамадиева Сәбина Асқарбекқызы Жетісу облысы Кербұлақ ауданы Қаспан орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Пәні: |
Әдебиеттік оқу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы |
2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мухамадиева Сәбина Асқарбекқызы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлімі |
Өзім туралы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Абай ата сөзін жақсы тыңдаймын. А.Құнанбаев «Ғылым таппай мақтанба» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.3.1-мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.1.1.1-шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау, шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері/ уақыты
|
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрек еті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: 2 мин |
Рапорт орнату Оқушыларға бірнеше сұрақтар қойылады, жауап берген оқушыларға«Тамаша» сөзімен ынталандыру арқылы құндылықтардың ашықтық түрін ықпалдастырамын.
|
«Тамаша» сөзін айтады
|
Қ.Б: Мадақтау сөздері
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы: 38 мин
3 мин
2 мин
10мин
3 мин
2 мин
2 мин
11 мин
5 мин
|
Стартер:Ұжымдық жұмыс. Сөзжұмбақ шешу.Заттардың атауын табады.
1.
2. 3.
4.
Шешуіндегі негізгі сөз: Абай - Абай ата кім?(тақтаға портретке назар аударамыз) - Абай атаның қандай шығармаларын білесіңдер? - Екінші суреттен не көріп тұрмыз? - Ендеше, балалар бүгінгі өтетін тақырыбымыз кім жайлы және не жайлы болады деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбайұлы «Ғылым таппай мақтанба» Мақсаты: мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтаймыз, мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береміз.
Интерактивті тақтадан бейнежазбаға назар аударайық! -Балалар біз қандай бейнежазба тамашаладық?
Ұжымдық жұмыс:«Еркін әңгіме» әдісі Тапсырма: «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін мәнерлеп оқы. Дескриптор: -Өлеңдітүсініп оқиды. - Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
Дәптермен жұмыс: сөздік жұмыс Бекер мал шашпақ-босқа құрту Қанағат-барға риза болу Рақым-ризашылық
«Доп лақтыру» әдісі: - Өлең не туралы? -Адам бойындақандайжақсыжәне жаман қасиеттеркездеседі екен? ЕБҚ тапсырмасы: Сәйкестендір.
Сергіту сәті: «Болады, болмайды» - Ақын болуға..... - Әкім болуға..... - Дана болуға..... - Әнші болуға..... - Суретші болуға..... - Білімді болуға..... - Тәртіпті болуға..... -Жақсы болуға..... -Жаман болуға.....
Топтық жұмыс:«Кластер» әдісі. Мақсаты:Бұл әдіс тақырыптың мазмұндық құрылымын материалды графикалық ұйымдастыру. 1-топ: Еңбек түрлерін теріп жаз. Дескриптор:Еңбек түрлерін жазады. ФС:-Үйде қандай еңбек түрлерімен айналысасыздар? -Аналарыңа, әкелеріңе қалай көмек көрсетесіздер? 2 - топ:Қанағат сөзіне қатысты екі мақал жаз. Дескриптор: Қанағат сөзіне екі мақал жазады. ФС:-Қанағат сөзін осы уақытқа дейін естідіңдерме? Балалар апаларың сіздерге осы қанағат сөзіне байланысты қандай ақыл айтты. 3-топ:Өнер түрлерін теріп жаз. Дескриптор:Өнер түрлерін жазады. ФС:-Сіздерге өнердің қай түрімен айналысқан ұнайды? - Өздерің қандай үйірмелерге қатысасыңдар? ЕБҚ тапсырмасы: Суретпен жұмыс. Берілген суреттерден дұрыс әрекеті бар суреттерді таңдап алады.Өзің осы әрекетттердің қайсысын күнделікті өмірде қолданасың?
Жеке жұмыс. Тапсырма: «Дұрыс - бұрыс» әдісі Әр оқушыға үлестірме қағазы беріліп, тапсырма орындайды.
Дескриптор: Тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтайды.
ЕБҚ тапсырмасы: Тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтайды. |
Сөзжұмбақ шешімін табады.
Сұрақтарға жауап береді.
Бейнежазба тамашалайды.
оқулықпен жұмыс жасайды, өлеңді мәнерлеп оқиды.
Дәптеріне жаңа сөздерді жазып алады.
Допты бір-біріне беру арқылы, сұрақтарға жауап береді.
Суреттер мен сөздері сәйкестендіреді
Сұрақтарға жауап береді.
Үш топқа бөлініп, топтық тапсыраманы орындайды.
Сұрақтарға жауап береді
Суреттерді таңдап, сұраққа жауап береді
Берілген кестені толтырады. Тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтайды.
Тұжырымның дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтайды.
|
Қ.Б: Мадақтау сөздері
Қ.Б: Мадақтау сөздері
Қ.Б: Мадақтау сөздері
Қ.Б: Мадақтау сөздері
Қ.Б: Мадақтау сөздері
ҚБ:Ынталандыру суреттері
Қ.Б: Мадақтау сөздері
Дескриптор бойынша бағалау |
Сөзжұмбаққа арналған суреттер https:images.app.goo.gl/YKSWgL5t8sDDo4x7A https://images.app.goo.gl/rQyRgFR4wBqvqsUN6 https://images/.app.googl/w83CqgGWVUMng6WK7 https://images.app.goo.gl/ZUWM9bE6eRkm2EFY9
https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fedunews.kz%2Fuploads%2 https://images.app.goo.gl/317kFeFNRhef1MMw7
«Абай Құнанбайұлы шығармалары» бейнежазба https://youtu.be/So9JD-VVITM
Оқулық 4- 5 бет
Оқулық, дәптер
Доп
үлестірме қағаз (кесте)
Оқулық, түрлі-түсті қарындаш
Сюжетті суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
Үйге тапсырма беру
|
5- беттегі«Ғылым таппай мақтанба» өлеңін жаттау. Дереккөзді пайдалана отырып, автор туралы қысқаша мәлімет жазу.
|
Күнделіктеріне жазып алады. |
|
Оқулық 5-бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс |
«Білім қоржыны» әдісімен қорытындылау Әр оқушыға үлестірме таратамын.
|
Кері байланыс парақшасын толтырып, білім қоржынына салады. |
Ауызша кері байланыс беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||