27 января 2012, 10:48 | 2 414 просмотров
Сабақтың мақсаты
1.5 санын қосу кестесін және азайтудың сәйкес жағдайын тиянақтай түсу.
2.Қарапайым әріпті өрнектермен, теңдеулермен, есептермен байланысты әр алуан іс-әрекет барысында кестелік қосу мен азайтуды орындауға дағдыландыру.
3.Адамгершілікке, достыққа, сыйластықка т.б. тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, көрнекілік, өздік.
Көрнекіліктер: оқу құралдары, үлестірмелер, магнит тақта.
Сабақтың түрі: білімді тиянақтау.
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
А) Оқушылардың назарын сабаққа аударып, тыныштыққа шақыру.
Ә) Сыныпты үш топқа бөліп, сабақтың мақсатымен таныстыру.
2. Білімді жан-жақты тексеру.
№ 6 Бірліктері 6 – ға тең болатын айырманы жаз
(үлестірмемен жұмыс жүргізіледі)
11-5 = 6 21-5 = 16 31-5 = 26
41-5 = 36 51-5 = 46 61-5 = 56
71-5 = 66 81-5 = 76 91-5 = 86
Математикалық диктант ( жауабын жаз)
6+5 = (11) 11-5 = (6) 11-6 = (5) 7+5 = ( 12) 12-7 = (5 ) 10+5= (15) 15-5= (10) 8+5= (13) 13-5= (8) 13-8= (5)
Дәптерлері тексеріледі
4. Сабақты қорыту
Математика пәні неге үйретеді? (есептеуге)
Сабақтағы белсенділіктері айтылады.
Сабақ ұнаса бесжұлдыз көрсетіледі.
Сабақ ұнамаса үш бұрыш көрсетіледі.
5.Білім бағалау
Үйге тапсырма №5 (нұсқау беріледі)
«Жапырақ жинау ойыны» ( 3+2)+60 = (65)
60+ (70- 50) = (80)
( 5+4) + 30 = (39)
70+ ( 60-40) = ( 90)
(10+5)-5 =(10)
(70-20) + 6 = (56)
Ауызша есептеулер жүргізіледі
3.Жаңа сабақ
Тақта, дәптер, оқулықпен жұмыс
№ 1 8+5 = 13 9+5= 14 13-5= 8
14-5 = 9 5+8 =13 5+9 = 14 14-9 = 5
№2 Теңдеуді шеш (үлестірмемен жұмыс)
Х+5=12; х+5 = 13; 12-х= 5; 13-х= 5; х-5= 7; х-5 = 8
№3 Өрнекті жаз және оның мәнін тап
а+5 ; а = 60; 64; 9
60+5 = 65 64+5 = 69 9+5 = 14
а-5 а = 65; 69; 14 65-5 = 60 69-5 = 64 14-5 = 9
№ 4 Есепті шығар
Тәрбиеші – 4 4+(4+20) = 28 (адам)
Мұғалім - ? 20 артық
Жауабы: барлығы 28 адам ж.і.
Барлығы - ? Адам жұмыс істейді