Маған жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім мектептің жүрегі!
Республикалық апталық газеті

Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері


8 февраля 2013, 00:51 | 1 541 просмотр


Мақсаты:

• «Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері» тақырыбы бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау, қосымша мәліметтер беру;

• Тиімді әдіс- тәсілдер арқылы оқушылардың ой- өрісін кеңейту , өздігінен жұмыс жасау, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

• Оқушыларды нақтылыққа, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу.

Сабақ жоспары:

1. Ұйымдастыру бөлімі.

2. Үй тапсырмасын тексеру.

3. Ауызша жаттығулар

4. Миға шабуыл

5. Жұптық жұмыс

6. Оқулықпен жұмыс.

7. Тест тапсырмалары.

8. Үйге тапсырма.

9. Бағалау.Сабақты қорытындылау.

САБАҚ БАРЫСЫ

І. Ұйымдастыру бөлімі.Сабақ мақсаты мен жоспарын хабарлау.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

Мақсаты: өткен сабақты меңгеру деңгейін анықтау. №6(1,2,3,4),№9,№11,№24. Үй тапсырмасы оқушылардың дәптерлерінен тексеріледі. Осы кезде 2 оқушы тақтада үлестірме карточка бойынша жұмыстанады.

№1

а4.а15

а12:а4

(а2)5

(а2b3)6

а0 №2

а12.а4

а18 :а9

(а4)8

(а6b4)3

а0

III. Ауызша жаттығулар

1) Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін айтыңдар.

2) Амалдарды орындаңдар: 1) а. а3; 2)а4:а2; 3) (а6)2; 4) (2а3)3; 5) а0.

3) х-тің қандай мәнінде теңдік орындалады?

56. 5х = 510

(а4)х = а8 10х: 102 = 10

(аxb2) = а35b10

4) Өрнектің таңбасын анықтаңдар: (–3)5, –192, –(–15)2 , (–8)6 , – (–17)7

5) Ықшамдаңдар: а) ; б)(а4)6: (а3)3

IV. Миға шабуыл (Тез шығаруға арналған тапсырмалар, сайыс түрінде ұйымдастырылып,тақтаға орындалады.)

а2. а3; а10. а15; а6. а4; а12. а5; а6:а4; а10 :а3(а2)2;(а3)3; (а4)5; (а0)2.(2а2)2; (–2а3)3; (3а4)2; (–2а2b)4.

V. Жұптық жұмыс (Оқушылар жұп болып жұмыстанады. Дұрыс жауаптар графопроектор арқылы көрсетіледі, оқушылар өзерін тексереді)

1) Өрнекті ықшамда: а) ; б) ; в) .

2) Есептеңдер:а) ә) б) в) д)

VІ. Оқулықпен жұмыс. № 18( ауызша) , № 17, (1,3), 19(2,4,6),№25, қабілетті оқушылар үшін№31,№37(1)

VIІ.Тест тапсырмалары:

VIII. Үйге тапсырма:№17(2,4),№19(1,3,5), қабілетті оқушылар үшін (№32,№37(2).

ІХ. Сабақты қорытындылау. Бағалау.

Автор:
А.С. Қонратбаева МДШО Бақтыбай Жолбарысұлы атындағы ОМматематика пәнінің мұғалімі Ескелді ауданы